ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385218
*
nr 1338 5218
Spegel
Teak, 1950-tal, 120x34cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:37:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 22:04:39
1
150 kr
26/7 13:17:25
2
300 kr
27/7 20:04:16
3
300 kr
27/7 20:04:16
2
300 kr (Budbetjänt)
27/7 20:04:54
3
800 kr
27/7 20:20:41
2
450 kr
27/7 20:20:41
3
500 kr (Budbetjänt)
27/7 20:21:52
2
700 kr
27/7 20:21:52
3
800 kr (Budbetjänt)
27/7 20:23:43
2
900 kr
27/7 20:32:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5218
Spegel
Teak, 1950-tal, 120x34cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/7 22:04:39 | 1 | 150 kr |
| 26/7 13:17:25 | 2 | 300 kr |
| 27/7 20:04:16 | 3 | 300 kr |
| 27/7 20:04:16 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 27/7 20:04:54 | 3 | 800 kr |
| 27/7 20:20:41 | 2 | 450 kr |
| 27/7 20:20:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 27/7 20:21:52 | 2 | 700 kr |
| 27/7 20:21:52 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 27/7 20:23:43 | 2 | 900 kr |
| 27/7 20:32:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



